Manavgat Local SEO Rehberi: Yerel SEO Nedir ve Nasıl Yapılır

Manavgat Local SEO Rehberi: Yerel SEO Nedir ve Nasıl Yapılır 1025 321 Manavgat Google SEO

Manavgat Local SEO Rehberi: Manavgat Yerel SEO Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Çevrimiçi aramaların % 50’sinden fazlası artık bir yer belirtiyor ve insanların % 90’ından fazlası, yerel bir ürün veya hizmet ararken organik (ücretsiz) listeleri ve Google haritalar’ı tıklıyor. Manavgat Local SEO hizmetlerimizin işletmenizin görünürlüğünü ve dönüşüm oranlarını artırmanıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin!

Manavgat Local SEO Hizmetleri ve Manavgat Yerel SEO Uygulamaları

Manavgat Local SEO neden önemli? Müşterilerinizin %86’sı yerel işletmeleri bulmak için arama motorlarını kullanıyor. Yerel aramaların %76’sı telefon çağrısı ile sonuçlanıyor. Manavgat Local SEO hizmetleri ve Manavgat Yerel SEO uygulamaları ile müşterilerinizin sizi bulmasını sağlayalım!

LOCAL SEO

Manavgat Local SEO Uygulamaları Nedir?

Yerel arama motoru optimizasyonu, Google ve diğer arama motorlarında görünürlüğünü artırmak ve gelirlerini artırmak için daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen yerel şirketler için özel olarak tasarlanmış bir yöntemdir. Tıpkı geleneksel SEO gibi, Manavgat Local SEO hizmetleri, çevrimiçi arama sonuçlarındaki işletme listelerinizi artırmaya odaklanır

Potansiyel müşteriler, uygun optimizasyonla bölgenizdeki hizmetleri aradığında, sonuçların en üstünde görünürsünüz. Uygun bir strateji ile daha fazla müşteri herhangi bir ek pazarlama yapmadan size ulaşabilir. en iyi Manavgat Local SEO şirketi olarak yerel optimizasyonun tüm ayrıntılarını kapsayan bir strateji geliştiriyoruz. Google My Business doğrulamasından çevrimiçi mağaza girişi kurulumunuza kadar yardımcı olmak için buradayız. Manavgat SEO Hizmetleri ve Manavgat Yerel SEO ile potansiyel müşterilerin dikkatini çekin ve güçlü yerel SEO hizmetleriyle yerel satışlara hakim olun.

Yerel SEO, işinizi online pazarlamak için etkili bir yoldur, çünkü mallarınızı ve hizmetlerinizi tam olarak onları ararken yerel müşterilere tanıtmanıza yardımcı olur.

Bir örnekle açıklayalım: Örneğin bizim için potansiyel müşteri olarak siz bu web sayfasını ‘Manavgat SEO’ , ‘Manavgat Yerel SEO’ ya da “Manavgat Local SEO” hizmetleri için arama yaparak buldunuz. İşte her gün milyonlarca potansiyel alıcı en iyi işletmeleri bulmak için her gün yerel aramaları kullanıyor.

7 Adımda Manavgat Local SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

Daha az trafik veren arama motorlarından bıktınız mı? Bu sihir, şans ya da daha pahalı reklamcılık değil. Bu sadece kaliteli Yerel SEO teknikleri. Manavgat SEO Hizmetleri ve Manavgat Yerel SEO uygulamalarımız ile potansiyel müşterileriniz tarafından daha görünür olacaksınız. Arama motorlarında üst sıralarda görünmek önemli çünkü Google’ın birinci sayfasındaki ilk üç site aranan kelimedeki tüm trafiğin % 61’ini çekiyor. Siteniz eğer o sıralamada değilse, dijital pazarda rekabet şansınız çok düşük!

Yerel arama motoru optimizasyonu (SEO) herhangi bir işletmenin performansının anahtarıdır. Yerel SEO kullanmak, web siteniz, mağaza önünüz veya hizmet alanınız için yerel bir kitleyi hedeflemenizi kolaylaştırır.

Doğrudan kitlenin dışındaki konumlardan müşterileri ve müşterileri çekmek için bir ihtiyaç olsa da, güçlü bir yerel SEO varlığı oluşturmak dijital pazarlama stratejinizin önemli bir parçası olacaktır.

Aşağıdaki blog yazısında, yerel sıralamanızı yükseltmenin ve trafiği çekmenin yedi yoluna değineceğiz:

1. Yerel Anahtar Kelime Araştırması

Alanınızla ilgili insanların en çok hangi kelime ya da kelime grubunu yani “anahtar kelimeleri arama motorlarında arattığını araştırmak” site içeriklerini oluştururken en önemli kriter. Örneğin, eğitim, eğitimler, eğitimciler, eğitim firması hatta eğitim firmaları… Eğitim ile eğitimlerin sadece biri diğerinin çoğulu olması önemli değil. Eğer insanlar eğitim alanında faaliyet gösteren bir işletmeyi bu kelimelerle aratıyorsa sitenizdeki içeriklerde bu kelimeleri mutlaka geçirmelisiniz.

Optimize edilecek alanları belirlemeye yardımcı olacak yer hedefleme de, anahtar kelime araştırmalarına eşlik etmeli. Çünkü hedef kitleniz belirli bir kasabada bir hizmet ararsa, tüm bir ilçeyi görmek mümkün değildir.

Örneğin, Manavgat merkezli bir kombi tamircisi, ‘Kombi tamiri Manavgat’ arama terimini hedefleyebilir. Ancak, aynı aramayı neden Kağıthane için yapan müşteriye de ulaşmasın ki!

2. Yerel Açılış Sayfası

Sitenizin açılış sayfasını yerel SEO için optimize etmek, aşağıdakileri kullanarak belirli bir yeri hedefleyen bir sayfa oluşturmak anlamına gelir:

 • Anahtar kelimeler
 • Görüntüler
 • Talimatlar
 • Yerleşik Google Haritalar
 • Optimize edilmiş meta veriler
 • Başlık etiketleri
 • Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik
 • Sosyal medya bağlantıları
 • Harekete geçirici mesajlar

Yerel bir açılış sayfası nedir? Diyelim ki işletmenizin Manavgat bölgesinde faaliyet gösteren büro/ofisleri var. İşte internet sitenizde her bölgeye özgü ayrı sayfalar olmalı ve o sayfa içerikleri o ilçenin anahtar kelimeleri ile optimize edilmeli.

Search Volume Trends

Search Volume Trends

Bunlar, yerel SEO açılış sayfalarınızdır. Yerel anahtar kelimeler, bölgesel bilgiler, haritalar, yol tarifleri, iletişim bilgileri ve çok daha fazlası için optimize edilebilirler.

3. Google My Business

Google My Business (GMB), Google tarafından küçük işletme sahipleri için sunulan ücretsiz bir araçtır. Onlara işleri hakkındaki bilgileri listelemek ve optimize etmek için bir platform sağlar. GMB’de listeleme, küçük işletmelerin, kullanıcılar Google haritalar’da arama yaparken görünürlük kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca, daha fazla müşteriyi kendi mağazalarına çekmelerini sağlar.

Google Business

Google Business

Google My Business’ın Amacı: Google, küçük işletmelerin web varlıklarını oluşturmalarına ve düzenlemelerine ve daha fazla müşteri edinmelerine yardımcı olmak için 2014 yılında Google işletme girişimi başlattı. Yerel işletmeler, Google arama sonuçlarında “konuma dayalı” ve “yakınımdaki” türdeki sorgular için öne çıkabilir. Ayrıca, çalışma saatleri, telefon numarası gibi işletme hakkında hayati bilgileri paylaşmalarına da olanak tanır.

İşletme girişi için GMB’yi kullanabilen işletmeler

 •  Yerel bir mağaza, restoranlar vb. kayıtlı bir fiziksel adresi olan işletmeler.
 •  Bir kişinin müşteriye hizmet vermek için fiziksel bir adrese gittiği tescilli işletmeler. Örneğin: tesisatçı, elektrikçi. Böyle bir işletme için bir hizmet alanı seçmek gerekir.
 •  Doktorlar, avukatlar ve muhasebeciler gibi bireysel pratisyenler.

4. NAP

Tutarlı bir NAP’ye (ad, adres ve telefon numarası) sahip olmak yerel SEO için hayati önemdedir.  Çünkü girdiğiniz ayrıntılar internette başka bir yerde bulunanlarla eşleşmiyorsa, Google bu tutarsızlıkları bir şeyin doğru olmadığını gösteren bir işaret olarak alabilir. Dahası, müşterilerinizin yanlış adreste bulunmasını veya eski bir telefon numarası aramasını istemezsiniz. Olumlu bir kullanıcı deneyimi, yüksek arama sonucu sıralaması elde etmek kadar önemlidir

NAP için en iyi uygulama hangisidir? Mümkünse, Google’ın kralı olduğu için her şeyi (GMB) profilinizde bulunan bilgilerle eşleştirin! Bu, bir telefon numarasının yalnızca aynı numaralarla değil, aynı biçimde görüntülenmesini de içerir. Örneğin, 0850 888 46 41 diğer alanlarda 0850 888 46 41 olarak görüntülenmemelidir.

5. Yerel Link Oluşturma

Manavgat bölgesindeki işletmeniz için Yerel SEO stratejinizin bir parçası olarak içerik oluşturmak söz konusu olduğunda, oluşturulan tüm içeriğin hedef kitleye bir yarar sağlaması çok önemlidir. Etkili yerel bağlantı kurma kampanyaları, yalnızca yerel organik sıralamalarda değil, aynı zamanda paket sıralamalarında da fark yaratır.

 • Sitenizin mevcut  yerel bağlantıları ve rakiplerinin bağlantıları analiz edilmeli, iş kategorilerindeki fırsatlar birbirine bağlanmalı, mantıklı ve sonuç odaklı bir bağlantı kurma stratejisi tasarlanmalı.
 • Dizinlerdeki alıntılar doğru ad-adres-telefon numarasını (NAP alıntıları) içerecek şekilde düzenlenmeli, yeni alıntılar oluşturulmalı ve yerel listeler etkili bir şekilde izlenmeli.
 • Tüm yerel bağlantı kurma yerel açılış sayfası göz önünde bulundurularak yapılmalı, yani edinilen tüm bağlantılar trafiği sitenin ana sayfasına değil, ilgili yerel açılış sayfasına yönlendirmeli.

6. Yerel içerik oluşturma

Manavgat bölgesindeki işletmeniz için Yerel SEO stratejinizin bir parçası olarak sıra içerik oluşturmaya geldiğinde içeriğin doğrudan hedef kitleye dönük ve onun yararına olması önemli. Çevrimiçi ilgili  tüm kitleleri hedeflemek ana site için mükemmel, ancak yerel içerik de bundan fazlasına ihtiyaç var.

Örneğin, “Hastaneye yakın eczane” gibi bir aramada sizi listeleyebilecek optimizasyon gerekir ve bu yöntem ilçe ve mahalle bazında da uygulanabilir.

İçerikte uzun kuyruk anahtar kelimelerin olması idealdir çünkü sitenizi sıralamada üst sıralara çıkarma potansiyeli vardır.

Snapchat Google

Snapchat Google

Ancak ilk soru, basit bir evet veya hayır cevabı değildir, yani kullanıcıların daha ayrıntılı bir cevap bulmak için yeni bir sayfayı tıklamaları daha olasıdır. Anahtar kelime araştırması, yerel, uzun kuyruk içerik fırsatlarını belirlemek için idealdir.

7. Şema İşaretlemesi

Şema işaretleme Manavgat Local SEO için adeta bir son dokunuştur. İncelemeler, iletişim bilgileri ve daha fazlası gibi bilgileri ekleyerek zengin Snippet’lerinizin kalitesini yükseltebilirsiniz.

Yapısal Veri Test Aracı

Yapısal Veri Test Aracı

Şema işaretlemesi ile web sitenizin sayfalarını sayfanın amacına uygun ek bilgi parçacılarıyla etiketleyebilirsiniz. Örneğin, adresinizi ‘adres’ olarak ya da sitenizdeki bir ismi ‘sayfa yazarı’  veya etkinlik duyurunuzu ‘etkinlik‘ olarak etiketleyebilirsiniz.

Peki bu neden gerekli? Çünkü Google’ın sitenizi anlamasına yardımcı olur. Şema işaretlemesi, Google botlarına tam olarak nereye bakılması ve verilerin ne anlama geldiğini söyler.

Manavgat Google Arama Motoru Optimizasyonu Geliştirme, Destek ve Eğitim Ajansı

Ajansımız müşterilerin her gün yeni müşteriler edinmelerine yardımcı olma misyonuyla kuruldu. Çok çeşitli sektörlerden müşteriler için etkileyici arama motoru sıralamaları ve olağanüstü trafik akışı elde ettik. Freelancer Manavgat Google SEO Uzmanı, WEB tasarımcı, UX tasarım uzmanı ve grafik tasarımcılarından oluşan Manavgat Google SEO hizmeti veren profesyonel bir ekibiz.

Gizlilik Tercihleri

WEB sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla bilgileri genellikle çerez şeklinde olmak üzere belirli servislerden saklayabilir. Burada Gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bazı çerez türlerini engellemenin WEB sitemizdeki deneyimlerinizi ve sunduğumuz hizmetleri etkileyebileceğini belirtmek gerekir. Gizlilik Tercihleri hakkında detaylar için tıklayın.

Kabul etmemem durumunda ne olur?

Çerezleri kabul etmemeye karar vermeniz durumunda, bu WEB sitesinin belirli özellikleri görüntülenemeyebilir ya da doğru çalışmayabilir. Bu da WEB sitemizde yapacaklarınızı sınırlar ve tasarım ve kullanıcı deneyimi üzerinde etkiye sahip olabilir.

Performans ve güvenlik için Cloudflare
zorunlu
Özel içeriği etkinleştirmek
Google Analytics izleme kodu.
Google Fonts.
Google Maps.
Video embeds.

Web sitemizde en iyi deneyimi elde etmek için lütfen çerezleri kabul ediniz.
Call Now Button